Wyniki konkursu „Święty na każdy dzień…”

 

Święci  oglądają Boga twarzą w twarz. Orędują za nami, żyjącymi. Są dla nas przykładem, są przykładem drogi do Boga. Nasi uczniowie wybrali swoich ulubionych świętych i przedstawili ich podobizny w pracach plastycznych.

„Święty na każdy dzień…”

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, iż święci obchodzą „imieniny”każdego dnia w roku. Nasze chrześcijańskie imiona pochodzą od ludzi, którzy swoim świadectwem uwielbiali Boga. Czasami warto spojrzeć do kalendarza i zastanowić się jakiego świętego należałoby poprosić o wstawiennictwo kolejnego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia finałowych prac w konkursie plastycznym zatytułowanym „Święty na każdy dzień…”

WP_20160307_13_37_40_Pro WP_20160307_13_38_00_Pro Prace Zuzi Siadak z klasy trzeciej i Sary Mortek z klasy drugiej szkoły podstawowej przedstawiają świętą Faustynę Kowalską, dzięki której powstał obraz Jezu ufam Tobie oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia. Sara zdobyła miejsce pierwsze w konkursie wśród uczniów szkoły podstawowej.

 

Krystian Derda z klasy trzeciej wybrał swojego świętego imiennika, misjonarza WP_20160307_13_37_49_Proz Prus, który w niesieniu Chrystusa wyprzedził zakon krzyżacki. Krystian zajął miejsce drugie w konkursie.

 

 

WP_20160307_13_38_31_ProKamil Zaremba z klasy czwartej wybrał św. Łukasza Ewangelistę, lekarza, ucznia św. Pawła Apostoła, autora Ewangelii i Dziejów Apostolskich. Praca Kamila została wyróżniona.

 

Bartek Derda również wybrał swojego imiennika. W naszej tradycji używamy imienia Bartłomiej. Święty Bartłomiej był Apostołem, męczennikiem. W Polsce kościołów pod jego wezwaniem było ponad 150, ale, niestety, jego kult nieco zmalał.

WP_20160307_13_38_12_Pro

WP_20160307_13_38_19_ProOstatni święty jest nam dobrze znany- Jan Paweł II. Autorką pracy plastycznej i zdobywczynią pierwszego miejsca w konkursie jest uczennica gimnazjum – Anita Czyż. Jan Paweł II miał dewizę „Totus Tuus”, jego życie przepełniała głęboka modlitwa i kontemplacja. My, w szkole, również zawierzamy każdy dzień, każdego ucznia i nauczyciela,  Maryi. Staramy się podążać za wzorem Lolka ku Bogu.

Wszyscy uczniowie wykazali się wielkim talentem plastycznym i ogromną starannością.

Gratulujemy!!!

 

Be Sociable, Share!